Subtitle image

KSIĘGOWE, PODATKOWE I GOSPODARCZE

Kompleksowe doradztwo

Znacznie więcej niż księgowość

W Mika Consulting, księgowość traktujemy jako fundament niezbędny do budowania skutecznego systemu informacji zarządczej.

 

Zanim zaproponujemy docelowe rozwiązanie, dużą uwagę przywiązujemy do rozmowy z klientem i audytu danych finansowych, organizacji księgowości etc.

PROAKTYWNY DORADCA I PARTNER

Prowadzisz firmę. Czy o tym pomyślałeś?

W naszym już przeszło 15-letnim doświadczeniu wielokrotnie spotykaliśmy się z przedsiębiorcami, zarówno dużymi, jak i mniejszymi, którzy skupiając się na bieżącym prowadzeniu działalności, zupełnie nie uświadamiają sobie często niezwykle istotnych, życiowych kwestii.

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co może się stać w przypadku Twojego wypadku lub śmierci? Co stanie się z firmą? W jakiej sytuacji mogą znaleźć się Twoi najbliżsi?

 

W naszej codziennej pracy aktywnie uświadamiamy klientów o podobnych równie ważnych, aczkolwiek często pomijanych aspektach. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że właściwa podpowiedź, we właściwym czasie może być bardzo wiele warta.

W ramach doradztwa księgowego i podatkowego

icon image

Zakładamy spółki i działalności gospodarcze

icon image

Pomagamy w wyborze/zmianie formy działalności

icon image

Pomagamy w wyborze/zmianie formy opodatkowania

icon image

Pomagamy w wyborze/zmianie sposobu rozliczania

icon image

Audytujemy plany kont i polityki rachunkowości

icon image

Tworzymy/optymalizujemy plany kont

icon image

Tworzymy/optymalizujemy polityki rachunkowości

icon image

Pomagamy optymalizować finanse firmy poprzez stały monitoring przychodów i kosztów

W ramach doradztwa gospodarczego

icon image

Tworzymy zasady organizacji/zarządzania przedsiębiorstwem

icon image

Dostosowujemy systemy wynagrodzeń/czasu pracy do specyfiki firmy

icon image

Doradzamy w obszarze sukcesji w firmie

icon image

Przygotowujemy następców do przejęcia prowadzenia firmy

icon image

Zabezpieczamy interesy rodziny właściciela na wypadek wypadku czy śmierci

icon image

Pomagamy w pozyskiwaniu finansowania na rozwój firmy

icon image

Holistyczne podejście do finansów przedsiębiorstw, znacznie wykraczające poza standardowe usługi biura rachunkowego

icon image

Wsparcie doświadczonych księgowych, doradców podatkowych, oparte na współpracy z kilkuset klientami

icon image

Uważamy, że księgowość sensu stricte jest tylko narzędziem do zarządzania firmą. Dlatego też sukcesywnie rozszerzamy usługi towarzyszące.

icon image

Stabilny, pracujący od wielu lat zespół współpracowników oraz wewnętrzne procedury gwarantują pełną poufność.

icon image

Decydując się na obsługę księgową zyskujemy wsparcie w wielu obszarach towarzyszących. Usługi doradcze świadczymy tylko stałym klientom.

icon image

Poznaliśmy historie kilkuset przedsiębiorców. Wiemy jakie błędy popełnili prowadząc firmy. Proaktywnie podpowiadamy naszym klientom jak ich uniknąć.

icon image

Potrafimy głośno mówić i uświadamiać również trudne sprawy.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Sam zadecyduj czy chcesz od razu rozmawiać o wstępnej ofercie, czy tylko umówić krótką konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie?

Właściwe decyzje ukryte w liczbach

Dla wielu przedsiębiorców księgowość to przede wszystkim coroczne sprawozdania finansowe, kontrole skarbowe i podatki. Niejednokrotnie jest to obszar zaniedbywany. Obszar o którym sobie przypominamy w trudnych momentach, gdy nasza firma lub branża ma kłopoty, gdy problem urasta do bardzo dużych rozmiarów.

 

Takie podejście wiąże się ze znacznym ryzykiem, ponieważ wraz ze wzrostem złożoności przedsiębiorstwa rośnie liczba przetwarzanych dokumentów, pojawiają się coraz to bardziej skomplikowane zagadnienia podatkowe a błędy w prowadzeniu rachunkowości nawarstwiają się tworząc często niezgodny z rzeczywistością obraz organizacji.

 

Dlatego też warto wybrać jedno z dwóch rozwiązań. Zainwestować w wewnętrzny dział z prawdziwego zdarzenia z doświadczonym głównym księgowym wspomaganym przez kontrolera finansowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli możemy sobie pozwolić na znaczne koszty związane z funkcjonowaniem takiej komórki i mamy możliwość pozyskać odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

 

Jeżeli jednak, czy to ze względów finansowych, czy ze względu na brak dostępności specjalistów na taki dział nie chcemy się decydować, alternatywą może być skorzystanie z usług doświadczonego biura rachunkowego takiego jak Mika Consulting.

 

Wspierając naszych klientów, wychodzimy z założenia, że nie działamy pobieżnie i doraźnie jak znaczna część mniejszej i większej konkurencji. Wychodzimy z założenia, że chcemy być dla naszych klientów realnym partnerem i faktycznym doradcom. Zanim nawiążemy współpracę staramy się dobrze zrozumieć jak funkcjonuje Twoja firma, jak liczby, z którymi na co dzień pracujemy mogą wspierać podejmowanie decyzji czy odpowiednio wcześnie dawać sygnały ostrzegawcze.

NASZE WEWNĘTRZNE PROCESY SPEŁNIAJĄ NORMY ISO 27001 I 9001.

ZAUFALI NAM

Pomagamy pozyskiwać finansowanie

W ramach naszych usług doradzamy również klientom w zakresie pozyskiwania środków finansowych na rózne projekty biznesowe. Blisko współpracujemy z kilkoma firmami specjalizującymi się w pozyskiwaniu środków unijnych. Doradzamy i pomagamy w poszukiwaniu finansowania zewnętrznego od banków, podmiotów prywatnych, poza bankowych instytucji finansowych czy zewnętrznego inwestora

Umów konsultację

Masz pytania? Napisz krótko w jakiej branży działa Twoja firma? Jeżeli jesteś w stanie, określ jej wielkość podając przybliżoną ilość pracowników. Jeżeli nie wiesz nic nie szkodzi. Wybierz preferowaną godzinę kontaktu. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48h.

Co o nas mówią klienci?

Korzystaliśmy z usług kadrowo-płacowych oferowanych przez Mika Consulting podczas realizacji naszych umów w Europie Wschodniej. Pragniemy wyrazić zadowolenie z rzetelności świadczonych usług. Współpraca opierała się na wzajemnym zaufaniu. Mika Consulting Monika Sajkiewicz to solidny i godny polecenia partner.

C.P. Beck Head of Strategic Purchasing Europe, Middle East and Africa, JLG EMEA BV

Korzystaliśmy z usług kadrowo-płacowych oferowanych przez Mika Consulting podczas realizacji naszych umów w Europie Wschodniej. Pragniemy wyrazić zadowolenie z rzetelności świadczonych usług. Współpraca opierała się na wzajemnym zaufaniu. Mika Consulting Monika Sajkiewicz to solidny i godny polecenia partner.

C.P. Beck Head of Strategic Purchasing Europe, Middle East and Africa, JLG EMEA BV